OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “Tuljak” 15. kohtumine

Klubi “Tuljak” 15. kohtumine

Klubi “Tuljak” 15. kohtumine toimus esmaspäeval, 19. aprillil ning sellelgi korral virtuaalselt zoomi keskkonnas. Teemaks oli loodus- loomad ja taimed meie ümber. Alustuseks kõnelesime, millised koduloomad meil praegu on ning vähemalt üks koduloom austas virtuaalkohtumist ka personaalse kohalolekuga. Eks ole klaviatuur kassidele väikeseks jalutuskäiguks justkui loodud!

Koduloomadega tutvutud, liikusime edasi metsloomade juurde. Kõnelesime, milliseid loodusteemalisi saateid kohtumiseks valmistudes läbi jõudsime vaadata, mis huvi pakkus ning mida kaaslastelegi soovitada võime. Seejärel vaatasime üheskoos läbi videoklipi, milles loodusemees Val Rajasaare abiga saime teada üht-teist uut loomade tajumisvõime kohta. Miks asuvad kiskjate silmad lähestikku, rohusööjatel aga pea külgedel? Kes kasutab oma suuri kõrvu lokaatorina? Nüüd siis teame.

Kohtumise teisel poolel olid kõne all taimed. Arutasime, milliseid kevadlilli oleme sel aastal juba näinud, milliseid alles ootame ja otsime, mida kasvatame suvel aeda istutamiseks. Edasi kulges jutt ravimtaimedele. Kuidas ja mida me taimedega ravime? Kas naat ja nõgesed on vaid tüütu umbrohi või saab nendega midagi kasulikku pihta hakata? Saime teada, miks juua kummeli- või raudrohuteed, millal aga tarvitada pärnaõisi või ingverit. Kevad on käes mis käes ja loodetavasti naudivad tärkavat loodust nii rohenäpud-aiapidajad kui ka lihtsalt unistajad aknal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.