OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “Vektor” 18. kohtumine

Klubi “Vektor” 18. kohtumine

Klubi “Vektor” 18. kohtumine toimus laupäeval, 18. detsembril ja oli pühendatud loodusele. Sissejuhatuseks aga tuletasime meelde nädala eest toimunud ühist reisi Avinurme. Selgus, et lisaks käsitööna valminud laastust kuusekestele oli kõikidel reisist jäänud suurepäraseid emotsioone, aga ka pisut ehmatav tõdemus, et see oligi meie viimane ühine ettevõtmine väljaspool klubi ning justkui alles hiljuti alustanud keeleklubi hakkabki tasapisi lõpu suunas tüürima… Rõõm oli aga kuulda, et mitu klubiliiget planeerib tulevikuski Avinurme sõidu oma reisikalendrisse võtta, olgu siis koos pere või töökollektiiviga.

Ning jõudsimegi sujuvalt tänase peateemani- loodus. Avinurme asub keset sügavaid Alutaguse metsi ning arutasime üheskoos, mis teeb sealse küla niivõrd elujõuliseks. Kuidas elada loodusega koos ning kasutada selle võimalusi, avaldamata samas kahjulikku mõju? Kõne alla tulid marjad ja seened, linnulaul maikuu metsades ja võimalus kohtuda erinevate metsloomadega.

Edasi aga liikusime samuti nostalgialainel ning võtsime kõne alla hoopis koduloomad. Selgus, et klubi “Vektor” oleks vist samahästi võinud kanda nime “Kassisõbrad”, sest vist ei leidunudki osalejat, kellel kodus täiendava energiaallikana nurrmootor puudunud oleks. Ning valdavalt domineeris teema “päästetud loomad”- kes oli oma kiisu leidnud kassikolooniast, kes tänavalt, kellel aga laps koju toonud kassikese, kellele senises kodus oli tulevikuvalikusse määratud merekool… Kassidega meie valik siiski ei piirdunud. Pereliikmete ja lähedaste sõprade ringi kuulusid veel igasugu tõugu ja erineva iseloomuga koerad, aga ka hamstrid, papagoid ning koguni oravad ja tuhkrud.

Linnuriigini jõudes võtsime aga kõne alla paiga- ja rändlinnud. Kuulasime ühiselt uudisnuppu, millest saime teada omapärase seose rändlindude teekonna pikkuse ja sulestiku värvuse vahel. Arutlesime, kuidas see uus teadmine meie seniste teadmistega klapib ning kuna looduse ja loomade temaatika pakkus kõigile jätkuvat huvi, võtsime vastu otsuse- järgmine, kuu ajakirjanduse jaoks ette nähtud kohtumine on pühendatud loodusajakirjandusele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.