OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “Vektor” 2. kohtumine

Klubi “Vektor” 2. kohtumine

Oma teise kohtumise pidas klubi “Vektor” laupäeval, 28. augustil. Kõnelesime, kuidas möödus meie nädal, tuletasime meelde klubikaaslaste nimed ning panime kirja oma ootused ja ettepanekud klubi teemade ja ürituste kohta. Selgub, et suur hulk ootusi on kattuvad- peaaegu kõiki osalejaid huvitab, et käsitletaks looduse ja aiandusega seotud teemasid, samuti pakub rohkem huvi kino, kirjandus, muusika ja ajalugu.

Ühiselt panime paika ka klubi reeglid. Leppisime kokku, et püüame kohale tulla õigeks ajaks, olla kaaslaste suhtes sõbralikult meelestatud, käituda toetavalt, olla alati viisakas ja rahulik. Veel otsustati, et me ei solva ega solvu, kuulame alati üksteise jutu lõpuni ning võtame arvesse: igaühel võib olla oma õigus ja tõde. Rääkida ja oma ettepanekuid teha me ei karda. Kui meile turgatab pähe huvitav idee, pakume selle teistele arutamiseks välja. Üksteisega kõneleme me sina-vormis ning pühi ja sünnipäevi tähistame koos. Klubirahva erisooviks olid veel ka liikumispausid.

Klubi reeglid pandi üksmeelselt paika- ka reegel, et teisel inimesel saab olla sinust erinev õigus ning tõde ja selle peale pole mõtet solvuda.

Kohtumise teisel poolel tuletasime koos meelde, mida teame kristliku kiriku ajaloost ning milline on Eesti ja eestlaste seos kristlusega. Ametlikult on Eestis praegu küll kõige rohkem õigeusu kiriku liikmeid, kuid läbi sajandite on siinmail pikalt domineerinud katoliiklus, selle järel aga luterlus. Selliste teadmistega relvastatult jalutasime koos piki Jõhvi promenaadi kuni ajaloolise Mihkli kirikuni.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.