OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “MISKUSMILLAL” 23. kohtumine 15.06.2021

Klubi “MISKUSMILLAL” 23. kohtumine 15.06.2021

Klubi algas traditsioonilise uudisteringiga ja seekord sai peateemaks kool ja eksamid. Paljud olid seotud eksamitega (ise komisjoni liikmed või eksamineerivad õpetajad), eksameid sooritasid paljude lapsed/tuttavad ja mõned olid lihtsalt huvitatud uuendustest ja muutustest haridusvaldkonnas raskel Koroonaviiruse leviku aastal. Teema oli põnev ning arutlus venis üsna pikaks.

Seejärel vaatasime koos Jupiterist Eesti mängu, kus vastamisi olid näitlejad Märt Avandi ja Laine Mägi ning graafik ja multimeediakunstnik Marko Mäetamm. Saatejuht oli Gaute Kivistik. Eesti mäng, 2021.06.30 18:45 | Jupiter | ERR Proovisime ka leida vastuseid küsimustele ja paljud tõdesid, et vahel pole vaja teada õiget, vahel piisab loogikast ja õnnest ning võiduks on vaja ka täringukeerutamise õnne! Rääkisime natuke Gaute Kivistikust pikemalt ja tema libauudistest. Kivistik on õppinud näitlemist Viljandi Kultuurikolledžis ja Eesti Humanitaarinstituudis ning töötanud näitlejana Tartu Lasteteatris. Kivistik on Kuku Raadio “Libauudiste” autor.

Lõpetuseks vaatasime katkendit etendusest “Eesti matus”. Eesti matus (2008 teatrilavastus) – YouTube

Andrus Kivirähki näidend on ühe Eesti suguvõsa ja ühe kodutalu lugu. Matused on tänapäeval tihti ainuke koht, kus kõik sugulased kokku saavad. Elustuvad ühised mälestused ja lõkkele löövad vanad kired. Mis saab siis, kui vanad enam ei suuda ja noored ei enam ei taha, aga töö tahab tegemist, sest aastasadu on eestlane end omal maal tööga tapnud? Mida arvata matustest, mis pulmadeks kipuvad kujunema?

Klubi lõpetuseks täitis igaüks lühikese tagasiside ankeedi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.