OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “Tuljak” 18. kohtumine

Klubi “Tuljak” 18. kohtumine

Klubi “Tuljak” 18. kohtumine toimus esmaspäeval, 10. mail virtuaalselt zoomi keskkonnas ja teemaks oli Eesti siseturism rõhuasetusega maaturismile. Kõigepealt tutvustasid klubiliikmed kodus välja valitud reisisihte, kuhu klubikaaslastel rännata soovitavad. Kõne all olid Haapsalu ja Rakvere, kus on võimalus käia keskaegsetes linnustes ja lossivaremetes, vaadata väiksemaid kohalikke muuseume ja vaatamisväärsusi- Haapsalus näiteks raudteemuuseum või rannarootsi muuseum, Rakveres linnakodaniku muuseum ja teater. Rakvere linnani jõudes tegime ka väikese muusikalise pausi, mille sisustas Bonzo, kelle kontserdile juba sel pühapäeval koos läheme.

Veel soovitas klubirahvas käia Lahemaa rahvuspargis, rännata mööda metsi ja soid, aga ka kauneid renoveeritud mõisaid. Reisisihina oli kõne all ka Jäneda. Sealne mõis on eriline nii mitmeski mõttes. Praegu asub seal helilooja Urmas Sisaski tähetorn-muusikatuba, kus saab heal juhul ka helilooja endaga kohtuda. Ajalooliselt on paigaga seotud aga ka näiteks kuulus vene seltskonnadaam Mura Budberg-Zakrevskaja, kelle värvikast elust on kirjutatud mitmeid raamatuid.

Edasi suundusime ajaloolisele Mulgimaale, kus asub samuti palju väärtuslikke mõisaansambleid. Lähemalt uurisime, mida võiks turist teha ja näha Olustveres. Viimaseks maiuspalaks jäi aga vana Võromaa oma suitsusaunade, kodujuustu ja ürdiaedadega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.