OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi Lobisejad 3. õppekäik 21.11.2020

Klubi Lobisejad 3. õppekäik 21.11.2020

Kolmas õppekäik viis klubirahva “Amadeus” kinosaali, kus vaadati Taska Filmi ja Jaan Tootseni toodetud filmi “Fred Jüssi. Olemise ilu” (2020). Selle filmi “peakangelane” on Eesti loodus ja ainuke osatäitja on Fred Jüssi. Film pälvis Eestis väga positiivse tunnustuse ja tõusis teisel linastusnädalal tolle hetke vaadatumaiks filmiks Eesti kinodes.

Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused. Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga.

Kuna see blogisissekanne on koostatud peale seda, kui toimus järgminne klubikohtumine, siis peab mainima, et filmielamus tõi esile aktiivse arutelu. Selles arutelus oli selgelt näha, kes klubi liikmetest on oma olemuselt linnainimene (näiteks kaitses linnlaste huve Niina) ja kes on ehtne maainimene (selle leeri liider oli juhendaja Anne).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.