OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “Vektor” 4. õppekäik

Klubi “Vektor” 4. õppekäik

Klubi “Vektor” 4. õppekäik toimus laupäeval, 16. oktoobril ja viis meid Virumaa ajaloolisesse pealinna Rakveresse. Kohepeal ootasid meid juba Ursula ja Kaja, kelle juhtimisel asusime tutvuma linna ajaloo ja vaatamisväärsustega. Ja oli, mida vaadata ning kuulata. Linn, mille südames paiknevad uhked keskaegsed linnusevaremed, teatrimaja ja vastvalminud plats vabaõhukontsertide jaoks, ei saa kedagi külmaks jätta.

Tutvumine teatrimajaga algas loomulikult ülevaatega sellest, mis on alles jäänud ajaloolisest mõisasüdamest, seinalt tõsisel pilgul jälgimas teatri asutaja, omaaegse linnapea ja Juhan Liivi venna Jakob Liivi portree. Edasi aga ootas ringkäik, kus oma silmaga võimalik uudistada Friedrich Reinhold Kreutzwaldi, Arvo Pärdi ja veel mõnegi kuulsa kultuuritegelase Rakvere-aegseid kodu- ja koolimaju ning tööpaiku. Saime teada, mida tähendab arhitektuuriajaloolase jaoks mõiste “Rakvere uks” ning mõnda neist ka oma silmaga vaadata. Vaatasime Rakvere ajaloolisi kirikuhooneid ja saime teada, kuidas on Rakvere õigeusu kirikus hoiatava õigeusu pühamehe säilmed seotud Ida-Virumaaga. Jalutasime linnusevaremetes ja teatripargis ning ootamatult kiiresti saabuski aeg taas teatrimajja minna. Muusikaline etendus “Lihtsalt, rõõmuks” oli tõepoolest mõnus punkt väsitavale töönädalale ning aitas oma kauni lavakujunduse, humoorikate vahepalade ja loomulikult kauni muusikavalikuga kindlasti unustada igapäevamured ning minna vaimusilmas tagasi aegadesse, kus päike oli veel säravam, lumi valgem ja rohi rohelisem. Meie ise aga olime noored, raadios laulsid Jaak Joala, Kalju Terasmaa ja Helgi Sallo. Kosmosesse lendasid Juri Gagarin ja Valentina Tereškova ning keegi ei osanud veel aimata, et tänaseks on sama teekonna ette võtnud esimesed kosmoseturistid.

Virumaa ajaloolises pealinnas Rakveres jõudsime palju näha ja kuulda, kuid mõndagi jäi avastamiseks ka järgmistel külaskäikudel.

Leave a Reply

Your email address will not be published.