OÜ Mitteldorf on Eesti Töötukassa koolituskaardi partner

Klubi “MISKUSMILLAL” 1. õppekäik 24.10.2020

Klubi “MISKUSMILLAL” 1. õppekäik 24.10.2020

1. õppekäik toimus 24. oktoobril Tartusse Eesti Rahva Muuseumi. Enne näitusesaalideni jõudmist pidime mööduma ka fuajeest, kus toimus õpilastele mõeldud tantsufestival. Tuleb tunnistada, et mürtsuv muusika kostis osaliselt läbi ka näitusesaalide paksudest ustest ning mõjus natuke häirivalt.

Hõimurahvaste eluolu tutvustav ekspositsioon viis trepist alla ning saime keskenduda hõimurahvaste elule. Autentne hõimurahvaste vanavara vaheldus ultramoodsa ja interaktiivsega ning usutavasti leidis igaüks enda jaoks midagi uut ja üllatavat, oli see siis komi tares norskav peremees, vadja saunakombed või pruudi sobilikkust hindav karu.

Eesti ajaloo püsinäitus viis meid aga lähiajaloost tagasi kiviaja suunas. Saime oma silmaga uudistada ka esimest rahvuslippu. Eestlased on üks neist vähestest rahvastest, kellel see läbi ajaloo säilitada on õnnestunu . Keelekatlas uurisime erinevaid murrakuid ja hõimurahvaste keelenäiteid. Oluline oli meile Kukruse emanda puhkepaik. 

Kel jaksu jätkus, sai omapäi uurida ka ajutisi väljapanekuid. Nii oli ERM-is hetkel vaadata mitme põlvkonna eesti laste lemmikkunstnikule, raamatuillustraator Siima Škopile pühendatud mälestusnäitus ning muinasjutunäitus.

Kõigil oli võimalus külastada tagurpidimaja ning oma tasakaalumeel tõsiselt proovile panna.

Päev oli töine, aga huvitav ja hariv.

Leave a Reply

Your email address will not be published.